آموزش بورس و اوراق بهادار
0
02166944173 – 09126992392

کاهش ارزش دلار به دلیل برگزاری نشست فدرال رزرو؛ افزایش حساسیت نسبت به ریسک

در معاملات اولیه بازار اروپایی دلار با کاهش ارزش مواجه شد که به دلیل افزایش حساسیت نسبت به ریسک داده های اقتصادی مرتبط با ریکاوری اقتصادی در نشست آتی فدرال رزرو است.

شاخص دلار در معاملات اولیه بازار اروپایی با ۰٫۱ درصد کاهش به عدد ۹۰٫۷۷۸ رسید که نزدیک پایین ترین سطحی است که از فوریه گذشته تا کنون سابقه نداشته است.

با بروز علائمی از بهبود اوضاع اقتصاد جهانی کشش به سمت معاملات ریسکی تر بیشتر شده است. کاهش ارزش دلار، به عنوان یک دارایی ایمن، زمانی بیشتر شد که داده های مرتبط با تولید صنعتی در آپریل، چه در آمریکا و چه در اروپا با ثبت رکوردهای جدید مواجه شدند.

همچنین براساس تحقیقی که موسسه Ifo آلمان انجام داده است انتظار می رود که شرایط اقتصادی در بزرگترین اقتصاد اورپا همچنان رو به بهبود برود.

بیشترین توجه در هفته جاری روی سیاست گذاری فدرال رزرو در اجلاس جدید خود است که قرار است به مدت دو روز برگزار شود.

بانک مرکزی اروپا سیاست احتیاطی و حساب شده خود را در هفته گذشته تایید کرد. ریاست این بانک اعلام کرده است که در حال حاضر هیچ برنامه ای برای خرید بیشتر اوراق خزانه این حوزه وجود ندارد. به نظر می رسد که ریاست فدرال رزرو نیز در مواجهه با سوال هایی درباره احتمال افزایش سیاست های انبساطی مانند خرید اوراق بهادار برای بهبود وضعیت کار در نتیجه افزایش واکسیناسیون عمومی، پاسخی مشابه با ریاست بانک مرکزی اروپا دهد و انتظارات درباره افزایش خرید اوراق خزانه را کاهش دهد.

یکی از تحلیل گران موسسه Nordea می گوید که فدرال رزرو قرار نیست اوضاع موجود را با تشویش همراه کند. ما انتظار داریم همچنان سیاست تقویت دلار ادامه پیدا کند و از حرکت به سمت دارایی های ریسکی جلوگیری شود. ما فکر می کنیم که تصمیم منجر به سیاست های انقباضی در سپتامبر گرفته شود و افزایش نرخ های اوراق خزانه احتمالا در نیمه اول سال ۲۰۲۲ اجرایی شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *