آموزش بورس و اوراق بهادار
0
02166944173 – 09126992392

تحلیل جفت ارز EUR/USD به تاریخ ۲۹ آوریل ۲۰۲۱

افت جفت ارز EUR/USD به دلیل تقویت قیمت دلار

جفت ارز EUR/USD به دلیل اینکه اجلاس فدرال رزرو موجب تقویت دلار شد، با ریزش قیمت به ۱٫۲۱ رسید. همچنین با اعلام رشد GDP سالانه آمریکا به ۶٫۴ درصد در فصل اول سال ۲۰۲۱ و نیز سایر آمارهایی که منتشر شده است، باید انتظار دلار قوی تری را داشته باشیم.

تکنیکال

جفت ارز EUR/USD در حال حاضر در محدوده ۱٫۲۱۳۰ در حال ترید می باشد که در کوتاه مدت به نظر صعودی می رسد. چارت ۴ ساعته نشان می دهد که این جفت ارز به خوبی بالای محدوده میانگین متحرک صعودی (Bullish) قرار گرفته است و همچنین مومنتوم مثبت میانگین متحرک ساده (SMA) 20 دوره ای نیز محدود شده است. شاخص های تکنیکال در حال حاضر سطوح مثبتی را نشان میدهند که بازتاب دهنده قدرت خریداران می باشد. شکست سطح ۱٫۲۱۵۰ باید نشانه ای از ادامه روند صعودی در فصل های معاملاتی پیش رو باشد.

سطوح حمایتی : ۱٫۲۱۱۰       ۱٫۲۰۶۵               ۱٫۲۰۲۰

سطوح مقاومتی : ۱٫۲۱۵۰        ۱٫۲۱۹۰                   ۱٫۲۲۴۰

 دورنمای بنیادی

در حال حاضر جفت ارز EUR/USD نزدیک بالاترین سطح ماهانه جدید خود ۱٫۲۱۴۹ در حال ترید می باشد که در واقع برگشتی از سطح پایین روزانه خود، عدد ۱٫۲۱۱۰، می باشد. کاهش قیمت این جفت ارز پس از آن اتفاق افتاد که گزارش GDP فصل اول آمریکا منتشر شد و نشان داد که اقتصاد آمریکا براساس تخمین های اولیه با رشد ۶٫۴ درصدی مواجه شده و تمامی انتظارات بازار را جا گذاشته است. بازیگران بازار در آمریکا در حالتی خوشبینانه قرار دارند و همچنین بازارهای سهام این کشور نیز در حال رشد می باشند. در اوایل روز جاری آلمان گزارش شاخص های تورم خود را منتشر کرد که باز هم بیشتر از انتظارات تحلیل گران بود. براساس تخمین های اولیه شاخص قیمت مصرف کننده ماه آوریل روی ۲ درصد سالانه قرار دارد. در همین حال شاخص احساس اقتصادی اتحادیه اروپا در سطح ۱۱۰٫۳ منتشر شده است که انتظارات تحلیل گران، که روی عدد ۱۰۲٫۲ قرار داشت، را جا گذاشته است.

منبع : https://www.fxstreet.com/currencies/eurusd

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *