آموزش بورس و اوراق بهادار
0
02166944173 – 09126992392

با افزایش ارزش دلار GBP/USD از سطوح بالا به پایین برگشت

در حال حاضر جفت ارز GBP/USD در حال ترید حول عدد ۱٫۳۹۵۰ قرار دارد که در واقع برگشتی از سطح بالاتر می باشد. اقتصاد آمریکا با انتشار گزارش GDP خود نشان داد که در حال افزایش ارزش اقتصادی خود و برگشت به روند ریکاوری اقتصادی است. همچنین نگرانی ها درباره ایرلند شمالی فشار زیادی روی پوند ایجاد کرده است.

تکنیکال

نمودار چهار ساعته GBP/USD بیشتر روند صعودی را تایید می کند. مومنتوم نمودار تکنیکال این جفت ارز روی روند صعودی باقی مانده است و روند صعودی اخیر آن باعث شده است که ارزش این جفت ارز بالاتر از میانگین متحرک ساده ۵۰ دوره ای قرار بگیرد. RSI جفت ارز مذکور در حال حاضر زیر ۷۰ می باشد که نشان دهنده خارج از شدن شرایط اشباع خرید است.

سطح مقاومت اولیه این جفت ارز ۱٫۳۹۸۰ است که در واقع پیک صعودی جدید می باشد. سطوح مقاومت بعدی ۱٫۴۰۱۰ که در واقع پیک ماه آپریل می باشد و ۱٫۴۱۴۰ است که فاصله زیادی با پیک قبل دارد.

سطح حمایت اولیه ۱٫۳۹۳۰ می باشد که به دنبال آن سطح ۱٫۳۸۸۰ و ۱٫۳۸۶۰ و در نهایت ۱٫۳۸۲۰ حمایت های بعدی می باشند.

دورنمای بنیادی

مهمترین بحث بنیادی در این جفت ارز مرتبط با فدرال رزرو و سیاست های آن می باشد. در حال حاضر به نظر نمی رسد که موقعیت پوند مناسب باشد. فدرال رزرو تاکید کرده است که سیاست خرید اوراق به زودی تغییر نخواهد کرد. به اعتقاد او انتشار دلارهای بیشتر تنها به معنی ضعف بیشتر پول ملی آمریکا است.

جرمی پاول، رئیس فدرال رزرو، گفته است که افزایش تورم ناشی از اثراتی پایه و گلوگاه هایی که گذرا هستند. ریاست فدرال رزرو تاکید کرده است که با نگاه به وضعیت واقعی اقتصاد، بانک مرکزی آمریکا تنها زمانی اقدام به افزایش نرخ بهره خواهد کرد که تمامی پیشرفت های اساسی و ضروری اتفاق بیافتند. در هر حالت اقتصاد راه زیادی برای رفتن دارد.

حال سوال این است که اقتصاد چقدر راه را طی کرده است؟ براساس گزارش GDP منتشر شده فصل اول، بازارها شروع به صعود کرده اند. اگر آمار سفارشات کالاهای با دوام در ماه مارس معیار تصمیم گیری قرار گیرد، ممکن است که کمی از تخمین ها پایین تر باشد. تخمین هایی که انتظار افزایش ۶٫۵ درصدی را دارند و این مسئله می تواند روی دلار فشار وارد کند. اما هنوز هیچ چیز قطعی نیست.

وضعیت پوند چگونه است؟

در حال حاضر این ارز وضعیت مناسبی ندارد. یا حداقل به اندازه ای که انتظار می رود قوی نیست. کمپین واکسیناسیون عمومی در انگلیس موفق بوده است و این مسئله تاثیر خود را روی پوند به خوبی گذاشته است اما هنوز مسائلی دیگر به این ارز فشار وارد می کنند. در درجه اول نخست وزیر انگلیس، بوریس جانسون، بعد از پرسش از سوی حزب محافظه کار درباره ملک خود تحت فشار قرار گرفته است. مسئله بعدی فشار به نخست وزیر این کشور درباره رفع محدودیت های شیوع کرونا و ترجیح مرگ مردم انگلیس به اعمال محدودیت های بیشتر می باشد که باعث شده است دست دولت این کشور برای خروج از این بحران بسته تر شود. مسئله بعدی برگزیت می باشد که همچنان از سوی انگلستان و اتحادیه اروپا روی آن، مخصوصا در بخش مربوط به خدمات، در حال مذاکره می باشند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *