آموزش بورس و اوراق بهادار
0
02166944173 – 09126992392

روند صعودی قیمت طلا

قیمت طلا روز پنجشنبه روند صعودی خود را دوباره از سر گرفت. طلا توانست سطح روانشناسی مهم ۱۸۰۰ را رد کند که از فوریه امسال بی سابقه بوده است. دلیل اصلی این افزایش قیمت کاهش نرخ اوراق با درآمد ثابت (Bond Yields) و نیز کاهش ارزش دلار بود.

تحلیل گر ارشد موسسه MarketWatch اعتقاد دارد که این افزایش قیمت به سطح بیشتر از ۱۸۰۰ نکته ای کلیدی در آینده قیمت طلاست. او می گوید که در طی سه هفته گذشته معامله گران طلا ۵ بار این سطح قیمت را به صورت ناموفق تست کردند که نشان دهنده قدرت سطح مقاومت فوق بود. موضوع اصلی که اجازه شکستن این سطح را نمی داد، نرخ اوراق خزانه ۱۰ ساله بود که دیروز با کاهش خود نشان داد میتوان انتظار داشت که سطح نرخ بهره این اوراق می تواند دوباره به سطح منفی ۱ درصد برسد. همچنین افزایش قیمت نقره به سطح بالاتر از ۲۷ دلار نیز به معامله گران طلا این اعتماد را داد که طلا میتواند سطح روانی ۱۸۰۰ را پشت سر بگذارد.

مدیر پرتفوی موسسه مدیریت سرمایه Potomac نیز اعتقاد دارد که پشت سر گذاشتن ۱۸۰۰ دلار به ازای هر اونس تاییدی دیگر بر نقاط پیک و کف متوالی افزایشی بود که از ماه آپریل شروع شده بود و روند کوتاه مدت را افزایشی کرد. او اضافه کرده که قیمت طلا از ماه آگوست سال گذشته تحت فشار فروش بوده اما در دوره کوتاه مدت اخیر و پس از ایجاد حمایت های متعدد در سطوح تکنیکال مهم روند صعودی دوباره خود را بازیابی کرده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *