آموزش بورس و اوراق بهادار
0
02166944173 – 09126992392

گزارش روزانه قیمت فلزات پایه

دیروز، با انتشار داده های اقتصادی مختلف، ارزش سهام ایالات متحده متغیر بود. در هفته منتهی به ۱۷ آوریل، با رونق بازار کار، مطالبات اولیه بیکاری ایالات متحده به ۵۴۷،۰۰۰ کاهش یافت، که از شروع دوران همه گیری بیماری، یک رکورد محسوب می شود.

🏡در همین حال، از آن جا که کمبود املاک موجود گزینه های خریداران را محدود می کرد، شاخص فروش مسکن در ایالات متحده در ماه مارس به پایین ترین سطح در ۷ ماه گذشته سقوط کرد.

ارزش دلار روندی صعودی طی کرد و بازده ۱۰ ساله خزانه داری ایالات متحده تقویت شد. پس از آن که لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، گفت که با وجود داده های اقتصادی مثبت، این موسسه قصد دارد تا برنامه اضطراری خرید اوراق قرضه خود را به تدریج کنار بگذارد، ارزش یورو سقوط کرد.

💉روز گذشته، هند بالاترین آمار یک روزه ابتلا به بیماری کووید-۱۹ در جهان را ثبت کرد و تعداد مبتلایان این کشور را به حدود ۱۶ میلیون مورد رساند.

فعالیت در بورس فلزات لندن (LME) امروز متفاوت بود و سرب با قیمت بالاتر ۲،۰۴۹ دلار در هر تن بسته شد.

🔗نیکل در موضع فروش قرار گرفت و به زیر سطح حمایت کلیدی ۱۶،۱۰۰ دلار در هر تن رسید و با ۱۶،۰۶۳ دلار در هر تن بسته شد. اختلاف قیمت نقدی نیکل نسبت به قیمت آن در ۳ ماه آینده تا ۴۵٫۰۰- دلار در هر تن افزایش یافت.

قیمت مس و آلومینیوم پایین تر بود و به ترتیب، با قیمت ۹۴۰۱ دلار و ۲۳۶۳ دلار در هر تن بسته شد.

روی به طور عمده نوسان اندکی داشت، اما در طول روزف با قیمت کمتر ۲،۸۲۲٫۵۰ دلار در هر تن بسته شد.

📎از قلع بالای ۲۶،۷۰۰ دلار در هر تن حمایت شد و با ۲۶،۷۸۵ دلار در هر تن بسته شد.

🛢در پی افزایش موارد ابتلا به ویروس در هند، ارزش معاملات آتی نفت نوسان داشت. بهای نفت وست تگزاس و برنت، به ترتیب، به بالاتر از ۶۱٫۵۹ دلار و ۶۵٫۵۷ دلار در هر بشکه رسید.

💍با انتشار داده های بالاتر از حد انتظار مربوط به مشاغل در ایالات متحده، ارزش طلا کاهش یافت و به ۱،۷۸۲٫۳۸ دلار در هر اونس رسید. بهای نقره نیز به ۲۶٫۲۰ دلار در هر اونس کاهش یافت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *