آموزش بورس و اوراق بهادار
0
02166944173 – 09126992392

افزایش ناگهانی شاخص های S&P500 و دوجونز و ثابت ماندن شاخص Nasdaq

شاخص های S&P500 و دوجونز بعد از کاهش در دو روز پیاپی، امروز چهارشنبه با افزایش ارزش مواجه شدند. اما شاخص نزدک به دلیل گزارش سودآوری فصلی ناامید کننده ای که شرکت Netflix در میان غول های تکنولوژی ارائه کرد، ثابت باقی ماند. این شرکت در گزارش فصلی خود کاهش رشد مشتریان خود را گزارش داد و در نتیجه ۷٫۱ درصد ریزش قیمت مواجه شد. پیرو این گزارش شرکت های بزرگی مانند Apple، آمازون، فیسبوک و تسلا نیز با کاهش قیمتی بین ۰٫۳ درصد تا ۱٫۸ درصد مواجه شدند.

به اعتقاد Dennis Dick تریدر اصلی شرکت Bright Trading LLC، شرکت نتفلیکس فشار زیادی روی بخش تکنولوژی بازار وارد کرده است. زمانیکه ما منتظر گزارش فصلی سایر شرکتهای بزرگ حوزه تکنولوژی در هفته آینده هستیم و شرکت نتفلیکس نتوانسته است انتظارات را برآورده کند، انتظار می رود بقیه شرکت های کوچکتر این صنعت نیز عملکرد مشابهی داشته باشند.

۹ بخش از ۱۱ بخش موجود در شاخص S&P500 با کاهش مواجه شدند که بخش ارتباطات، که شرکت نتفلیکس نیز در میان آنها قرار دارد، بیش از ۱ درصد کاهش ارزش داشت. همچنین شاخص ایرلاین های هوایی در این شاخص نیز، با توجه به افزایش مبتلایان به کرونا و کاهش امیدواری به ریکاوری بخش مسافرت در آینده نزدیک، با کاهش ۰٫۶ درصدی مواجه شد.

از سوی دیگر شرکتهای بیمه با افزایش سودآوری هدف خود در سال جاری، با افزایش ۰٫۳ درصدی قیمت مواجه شدند. این افزایش سودآوری به دلیل کاهش تقاضای بیمه غیر از کووید-۱۹ بوده است که به این شرکتها کمک کرده است تا هزینه های پزشکی خود را کاهش دهند و سقف سودآوری مورد انتظار خود را بیشتر اعلام کنند.

براساس داده های موسسه Refinitiv IBES، تحلیل گران با توجه به افزایش سودآوری اعلام شده شرکتهای موجود در شاخص S&P500  در فصل اول سال ۲۰۲۱، انتظار دارند که این شاخص با افزایش ۳۱٫۹ درصدی ارزش نسبت به سال گذشته مواجه شود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *