آموزش بورس و اوراق بهادار
0
02166944173 – 09126992392

توقف رشدS&P500 نزدیک بالاترین سطح بازدهی؛ چشم ها به اجلاس فدرال رزرو

شاخص S&P500 روز جمعه مقداری از قدرت حرکت صعودی خود را نزدیک بالاترین نرخ بازدهی خود از دست داد. این توقف بیشتر به دلیل انتظار اعلام سود شرکتها و نیز انتظار اعلام سیاست بانک مرکزی آمریکا که انتظار می رود در جهت رشد سهام شرکتها باشد، بود.

شاخص میانگین صنعتی دوجونز ۰٫۰۷ درصد با کاهش رشد، شاخص S&P500 با ۰٫۱۴ درصد رشد و شاخص نزدک با ۰٫۵۹ درصد رشد مواجه شدند.

انتظار می رود در هفته شلوغ اعلام سودآوری فصلی شرکتها بازار با اعلام سود شرکتهای بزرگ تحرک خود را از سر بگیرد. موج اعلام سودآوری شرکتها انتظارات برای افزایش رشد بازار را ایجاد کرده است. بطوریکه انتظار می رود شاخص S&P500 به بالاترین سطح خود در یک دهه اخیر برسد.

کارشناس موسسه Factset اظهار داشته است که “اگر ۸۴ درصد شرکتهای لیست شده در بازار در گزارشات فصلی خود موفق به شکستن سقف سودآوری پیش بینی شده خود شوند، این رکوردی برای شرکتهای موجود در شاخص S&P500 در رشد EPS از سال ۲۰۰۸ می باشد.

سرمایه گذاران میتوانند افزایش سودآوری شرکتها را در مقابل نگرانی ها از افزایش آمار مبتلایان به کرونا و احتمال تعویق ریکاوری اقتصاد جهانی قرار دهند و کمی از نگرانی خود بکاهند. از سوی دیگر در مقابل این نگرانی ها، افزایش قیمت انرژی و نیز صعود بازارهای مالی میتواند نویدی از بهبود شاخص های اقتصادی باشد.

سهام شرکتهای انرژی نیز با افزایش قیمت مواجه شده اند. زیرا سرمایه گذاران اعتقاد دارند که بدلیل افزایش آمار مبتلایان به کرونا و در نتیجه احتمال به تعویق افتادن برنامه افزایش تولید تولیدکنندگان بزرگ نفتی، قیمت نفت افزایش قیمت پیدا خواهد کرد.

در همین حال شرکتهای بزرگ های تک، معروف به ۵ بزرگ (Big 5) روز سه شنبه شروع به ارائه گزارشات درآمد فصلی خود می نمایند. شرکتهای گوگل و مایکروسافت روز سه شنبه، فیسبوک و اپل روز چهارشنبه و آمازون روز پنجشنبه گزارشات خود را منتشر می کنند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *