آموزش بورس و اوراق بهادار
0
02166944173 – 09126992392

فشار بیشتر بر بوریس جانسون در ارتباط با فساد مالی

در حاضر بوریس جانسون، نخست وزیر انگلستان، به شدت در ارتباط با هزینه های صورت گرفته برای بازسازی خانه خود تحت فشار قرار گرفته است. همچنین به او درباره هزینه های اضافه نگه داری پسر خود سوالات زیادی پرسیده شده است که وزیر خارجه او تمامی آنها را رد کرده است.

بوریس جانسون در طی دوران کاری خود به دلیل مسائل مرتبط با برگزیت و همچنین مسائل ارتباط جنسی خود بسیار مورد فشار قرار گرفت است. اما افشای اینکه او و مدیرمالی اش اقدام به هزینه سنگین در ارتباط با بازسازی محل سکونت خود با استفاده از یک طراح دکوراسیون مرتبط با خاندان سلطنتی انگلستان، ماجرای تازه ای است.

با اینکه بوریس جانسون بارها تاکید کرده است که خود او این هزینه را پرداخت کرده است اما کمیسیون الکتورال می گوید به نظر می رسد که در جریان این مسئله فسادی رخ داده است. روزنامه ساندی تایمز می نویسد که کل هزینه بازسازی عدد ۲۰۰ هزار پوند بوده است که فاکتور آن به صورت مستقیم توسط یکی از اسپانسرهای حزب محافظه کار پرداخت شده است، که نیازمند اعلام به اداره مالیات می باشد. همچنین این روزنامه ادعا می کند که از اسپانسر درخواست پرداخت پول جهت استخدام یک پرستار برای پسر کوچک بوریس جانسون شده است. نخست وزیر و دفتر او همچنان درباره این ماجرا اظهار نظری نکرده اند.

شایعات بی اساس

وزیر امور خارجه انگلیس از پاسخ به سوال در این رابطه طفره رفته است و گفته که هیچ ایده ای در رابطه به اینکه از اسپانسری درخواست پرداخت هزینه نگه داری از فرزند نخست وزیر انگلیس شده است یا خیر ندارد. او گفته است که این گفته ها، حرف هایی بی اساس است. به گفته او در رابطه با بازسازی محل سکونت نخست وزیر، او کاملا شفاف عمل کرده است.

با توجه به در پیش بودن انتخابات سراسری در روز پنجشنبه در انگلیس، براساس تحقیقات میدانی محبوبیت بوریس جانسون کاهش یافته است. همچنین در انتخابات پارلمانی شمال این کشور، نیز حزب مخالف بوریس جانسون، یعنی حزب کار، دهه هاست که کنترل را در دست دارد.

 

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *