آموزش بورس و اوراق بهادار
0
02166944173 – 09126992392

گاف جانت یلن (Janet Yellen)، آمار اشتغال (ADP) و تولید صنعتی آمریکا (ISM)، جنون خرید Dogecoin و قیمت ۷۰ دلاری نفت؛ آنچه بازار را حرکت می دهد

توضیح جانت یلن در رابطه با لزوم افزایش نرخ های بهره، گزارش موسسات ISM و ADP درباره اشتغال زایی در آمریکا، سودآوری بخش خودروسازی آمریکا، قیمت نفت و رمز ارز Dogecoin با ورود ایلان ماسک به آن مهمترین محرک های بازار در روزهای آینده هستند.

  • گاف جانت یلن درباره نرخ بهره و گزارش اشتغال زایی موسسات ISM و ADP

موسسه ADP قرار است تخمین خود از میزان اشتغال زایی بخش خصوصی را منتشر کند که تحلیل گران باور دارند میتواند ۸۰۰ هزار شغل جدید در بخش خصوصی، مخصوصا در بخش های بیمارستانی و خدمات، اعلام کند. همچنین موسسه ISM نیز قرار است گزارش خود را حول محور شاخص های اشتغال منتشر کند که با توجه به توضیحات رئیس سابق فدرال رزرو، جانت یلن، در رابطه با لزوم افزایش نرخ های بهره برای جلوگیری از افزایش تورم، به نظر گزارشی صعودی و قوی می آید.

  • ثبت رکورد قیمتی جدید در دوج کوین

با استقبال ایلان ماسک از دوج کوین، این رمزارز توانست با ثبت افزایش قیمت ۳۸ درصدی معادل ۶۶ سنت، به رکورد قیمتی جدیدی برسد. ارزش بازار این رمزارز اکنون به ۸۵ میلیارد دلار رسیده است که چهارمین رمزارز ارزشمند جهان است.

  • دورنمای افزایش ارزش بازار پس از کاهش ناشی از اظهارات جانت یلن و اعلام سودآوری جنرال موتورز و پی پال

بعد از اظهارات جانت یلن درباره لزوم افزایش نرخ بهره و کاهش ارزش بازار سهام ناشی از این اظهارات، روز چهارشنبه این بازار روند صعودی خود را دوباره از سر گرفت. سهام شرکتهای های تک که نسبت به نرخ بهره حساسیت بیشتری دارند و لذا بیشتر کاهش ارزش داشتند، با اعلام سودآوری بالا، دوباره به روند صعودی خود برگشتند. سهام شرکتهای Lyft در حوزه مسافرت، شرکت جنرال موتورز، شرکت Stellanits مالک شرکت Jeep، شرکت BorgWarner، شرکت Exelon، شرکت Sempra Energy، شرکت هتل داری هیلتون، شرکت AmerisourceBergen و شرکت پی پال از جمله شرکتهایی هستند که با انتشار گزارش سودآوری خود در بازار این هفته به شدت زیر نظر قرار دارند.

  • ناکارآمد شدن سیاست پولی هند در پی شیوع گسترده کرونا

هند برای کمک به شرکتهای بخش بیمارستانی، علی الخصوص جهت تامین تجهیزات اکسیژن بیماران کرونایی، اقدام به تغییر سیاست پولی خود و اعطای وام ۷ میلیارد دلاری به این شرکتها نمود. لذا شاخص سهام در این کشور افزایش یافت اما ارزش روپیه در مقابل دلار با کاهش مواجه شد. با وجود اعلام مقامات رسمی در ارتباط با کاهش موارد ابتلا به ۳۸۲ هزار در روز، که بیانگر دومین روز متوالی کاهش آمار مبتلایان است، تحلیل گران اعتقاد دارند این آمار کمتر از آمار واقعی ارائه شده است. آمار مرگ ناشی از کرونا در این کشور، امروز ۳،۷۸۰ نفر بوده است.

  • قیمت نفت با کاهش موجودی انبارهای آمریکا به ۷۰ دلار در هر بشکه رسید

موسسه پتروشیمی آمریکا اعلام کرد که موجودی نفت انبارهای آمریکا ۷٫۶۹ میلیون بشکه در هفته گذشته کاهش داشت که بیشترین افت هفتگی از ماه نوامبر بوده است. این مسئله تاییدی دوباره بر افزایش تقاضای نفت می باشد. بر همین اساس قیمت نفت برنت برای اولین بار در دو ماه اخیر به ۷۰ دلار در هر بشکه رسید.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *